Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Zapraszam na nową stronę: FORelements.pl Nowe wpisy ukazują się już tylko tam, a jednocześnie trwa przenoszenie postów z tego adresu. Do zobaczenia na FORelements.pl --- See You on my new site: FORelements.pl !!!
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorze
KONTAKT: forelementsblox@gazeta.pl Instagram FORelements JEST AMBASADOREM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL Wkreceniwdom.pl Katalog-blogow.pl PustaMiska - akcja charytatywna
środa, 23 grudnia 2015

A gift from FORelements, or a design calendar for 2016

 

5 may bouquet_armchair _tokujin_yoshioka_moroso_calendar_2016_design_icons_furniture_interior_ideas_home_decorationg_forelements_blog — kopia

 

Kochani, każdego roku przesyłam Wam świąteczne kartki narysowane specjalnie dla Was. W tym roku jednak będzie trochę inaczej, więcej i na dłużej. Chciałabym spędzić z Wami następny rok, dlatego przygotowałam kalendarz z grafikami na kolejnych dwanaście miesięcy. To mój prezent dla Was.

CZYTAJ DALEJ>>>

środa, 04 listopada 2015

Maison et Objet in Paris, or a warm, soft and shabby home

 

1-maison-et-objet-2015-paris-furniture-and-home-decorating-fair-interior-design-recycling-shabby-handmade-oriental-chinoiserie-trends-targi-meblowe-w-paryzu-modne-wnetrza-FORelements-blog

 

No cóż, nie bez powodu motywem muzycznym są łagodne dźwięki piosenki o wiejskiej dziewczynie w Paryżu, ponieważ właśnie taki obraz nasuwa mi się na myśl, gdy się zastanawiam, jak podsumować moje wrażenia z paryskich targów Maison et Objet. Bez wątpienia bowiem czeka nas sezon domów ciepłych, miękkich i z odzysku.


CZYTAJ WIĘCEJ...

wtorek, 03 listopada 2015

BM, or Be a Magician: Called up to the magic board

 

1 COVER benjamin_moore_chalkboard_paint_black_interior_design_home_ideas_school_kids_room_farba_tablicowa_pokoj_dla_dziecka_ucznia_forelements_blog

 

W ścienną magię już się tu kilka razy bawiliśmy. Ściany z dżinsu i jedwabiu? – nie ma problemu;ściany ze stali, rdzy i betonu? – proszę bardzo!; ściany migoczące i lśniące niczym brylantyna Johna Travolty? – łatwo i przyjemnie; ściany z kamienia i stiuku – kabum! Są! Przyszedł więc czas na kolejne przygody, tym razem z – pozornie znaną na wylot – farbą tablicową, która, jak się zaraz przekonamy, potrafi zaskoczyć, a nawet nabrać magnetycznego (dosłownie!) uroku.

 

CZYTAJ DALEJ...

środa, 28 października 2015

Łódź Design Festival & Co., or projects, blogs and having a blast, hence who was not there then, now they are the last!

 

lodz-design-festival-festiwal-designu-must-have-oskar-zieta-projektowanie-polscy-projektanci-interior-design-home-ideas-forelements-blog

 

Wycieczkę po Łódź Design Festival zaczniemy od dwóch najważniejszych wystaw - must have & make me! W ubiegłym roku byłam bardziej skrupulatna, pokazując je obiekt po obiekcie, ale w tym roku zmieniłam system. Skupię się na szczęśliwych wybrańcach. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

czwartek, 08 października 2015

Łódź Design Festival – projects, awards, consequences

 

ldf15 lodz design festival design show festiwal designu projektowanie polscy projektanci forelements blog

 

To już dziś! Już dziś rusza największe w Polsce święto projektantów i użytkowników, czyli Łódź Design Festival, którego jestem dumną ambasadorką. Co więcej, tradycyjnie podczas tej największej w naszym kraju imprezy odbędzie się – już po raz trzeci – zjazd blogerów wnętrzarskich, czyli MEETBLOGIN. Co jeszcze więcej, będę miała mały udział w programie festiwalu. Ale po kolei…

CZYTAJ WIĘCEJ...

środa, 07 października 2015

London Design Festival: 100% Design, or what’s (not) new with furniture and all the rest

london-design-festival-100-percent-design-furniture-trade-show-trend-forecast-interior-design-in-color-festiwal-designu-w-londynie-kolor-we-wnetrzach-forelelements-blog

 

 

W mojej rozmowie z Deyanem Sudjiciem, którą przeprowadziłam podczas poprzedniego London Design Festival, zapytałam go, czy nie ma wrażenia, że od kilku lat na tego typu imprezach pojawia się w sumie to samo. W tym roku, po wizycie na londyńskich targach 100% Design w ramach LDF2015, mogłabym moje pytanie ponowić.

CZYTAJ WIĘCEJ...

 

---

When I interviewed Deyan Sudjic during the last year’s London Design Festival, I asked him if he got an impression that there’s nothing new exhibited on events this kind. This year, after visiting the 100% Design trade event included in the LDF2015 programme, I could definitely repeat this question. 

CONTINUE READING...

środa, 30 września 2015

Barber & Osgerby for Axor, or showers got their wings

 

COVER-barber-and-osgerby-axor-one-hansgrohe-colours-luxury-bathroom-ideas-minimalist-style-modern-interior-design-luksusowa-lazienka-minimalizm-forelementsblog-624x369.jpg

 

Uczestniczyć w premierze projektu, spotkać jego autorów i cieszyć się wraz z nimi, posłuchać ich opowieści o procesie twórczym i tak dalej, i tak dalej… Miałam okazję tego doświadczyć, oczywiście w Londynie, czyli mieście gdzie zawsze, przearcy zawsze, przytrafia mi się coś cudownego. Szczególnie podczas London Design Festival. Tam właśnie patrzyłam, jak Axor One, czyli skrzydlata armatura, wyfruwa z gniazda w szeroki świat.

WIęCEJ...

 

---

Being a guest at a project launch party, meeting the designers and being happy with them, listening to their stories about the „making of” and so on, so on… I had the opportunity to experience this kind of emotions in London of course for this is the city where always, I mean ALWAYS, something amazing happens to me. Particularly during the London Design Festival. And this was the place where I could see Axor One, the winged bathroom fitting, fly the nest.


READ MORE...

sobota, 19 września 2015

Brussels Design September, or the Pantone Hotel and colors not only of the fall

 

pantone-hotel-brussels-design-september-colorful-interior-design-modern-apartment-kolory-we-wnetrzach-forelementsblog

 

Dopiero wróciłam z Paryża, gdzie na targach Maison et Objet zbierałam dla Was inspiracje oraz zapowiedzi tego, co nas czeka w kolejnym sezonie, a już zaraz potem udałam się do Brukseli, gdzie w najlepsze trwa Brussels Design September. 

WIECEJ...

 

---

I’ve just come back from Paris where at the Maison et Objet fair I was collecting for you all the inspirations and forecasts for the next season, and right after that I went to Brussels where the Design September is at its best.

CONTINUE READING...

środa, 26 sierpnia 2015

FORelements designs: a small office to work and relax

 

projekt-wnetrza-male-kolorowe-biuro-interior-design-small-colorful-office-google-style-forelementspl

 

Pokażę Wam dziś projekt, nad którym pracowałam – ujmijmy to tak – całościowo. Owo holistyczne podejście objęło stworzenia loga, wzoru wizytówek oraz urządzenie siedziby. Założenie było takie: znak ma być energetyczny i kojarzyć się z nowym startem oraz rozwojem, zaś wnętrze ma być przyjazną strefą do pracy, ale i do relaksu.

CZYTAJ WIĘCEJ...

 

---

Today, I’m going to feature my latest project, which was to be handled in the all-embracing approach. It means my job was not only to design the office interior but also other visual identity elements like a logo and business cards. The design brief was: the brand sign had to be energetic and associated with a new start and self-development; the interior had to be a friendly zone for working and relaxing. 

READ MORE...

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Apartment of patterns, or an interior colorful without colors

 

1-COVER-ghislaine-vinas-interior-design-modern-apartment-pop-art-style-colorful-home-nowoczesne-wnetrze-kolory-w-pokoju-624x832.jpg

 

Ghislaine Viñas to urodzona w Holandii, wychowana w RPA i mieszkająca w Nowym Jorku projektantka wnętrz. Nie ma więc możliwości, by jej pomysły były standardowe, zupełnie jak niestandardowy jest jej życiorys. I jak to mieszkanie, które jest kolorowe w sumie bez kolorów.

CZYTAJ WIĘCEJ...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24