Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Zapraszam na nową stronę: FORelements.pl Nowe wpisy ukazują się już tylko tam, a jednocześnie trwa przenoszenie postów z tego adresu. Do zobaczenia na FORelements.pl --- See You on my new site: FORelements.pl !!!
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
O autorze
KONTAKT: forelementsblox@gazeta.pl Instagram FORelements JEST AMBASADOREM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL Wkreceniwdom.pl Katalog-blogow.pl PustaMiska - akcja charytatywna
piątek, 21 sierpnia 2015

Picknick under hanging lanterns, or a garden rearranging by FORelements

 

jysk-metamorfozy-projektowanie-dekorowanie-ogrodu-garden-party-decorating-ideas-landscape-design-forelementspl-jysk15lat-jyskmetamorfozy

 

 

 

Na co dzień zajmuję się stylizacją i projektowaniem wnętrz, dlatego z chęcią zajęłam się „zewnętrzem”, czyli ogrodem. Co więcej, po zakończeniu metamorfozy poszłam za ciosem i kilka tygodni później podjęłam się urządzenia pewnej międzynarodowej młodej parze wesela w ogrodzie, o czym z pewnością niedługo napiszę. Krótko mówiąc: to bardzo przyjemne zajęcie. Lubię.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wtorek, 28 lipca 2015

2-Bellport-staircase-american-interior-designcolorful-apartment-home-decorating-ideas-kolorowe-wnetrza-amerykanscy-projektanci-forelements-blog

 

Wnętrza według nowojorskiego małżeństwa Novogratzów to absolutne mistrzostwo świata. W sumie chyba mało kto tak wspaniale łączy style, mieszając je i odrzucając wszelkie zasady, wyznając tylko tę jedną, której i ja jestem zdeklarowaną zwolenniczką, mianowicie: nie myślimy „pasuje / nie pasuje”. Myślimy: „Wszystko gra, bo ja tak chcę”. Dzięki temu na przykład na klatce schodowej wyrastają drzewa, jak w domu w nadmorskim Bellport w stanie Nowy Jork.

WIĘCEJ...

środa, 08 lipca 2015

BM, or Be a Magician: let’s make you own Stonehenge with Stucco

 

1-COVER-sentiero-candis-antiche-terre-fiorentine-sentiero-benjamin-moore-wall-efects-painting-malowanie-scian-faktura-interior-design-apartment-renovating-malowanie-mieszkania-remont-624x462

 

Może nie do końca będę dziś namawiać, by – wzorem Lucélii Santos – żyć w kamiennym kręgu (zakładam, że kombatantów pamiętających ten serial jest więcej niż tylko ja), trochę tych kamieni jednak przyniesiemy, na dodatek – z przyjemnością. Przyznać jednak trzeba, że pojedziemy w ciepłe klimaty Włoch i okolic, gdzie wielkie namiętności (słynne sycylijskie awantury, rzymskie wakacje, itp.) szaleją podobnie jak w brazylijskiej telenoweli.

 

WIĘCEJ...

piątek, 26 czerwca 2015

Summer bedroom, or colorful dremas straight from a Dutch garden

 

Pościel Nika Essenza  bedsheet bedroom interior design kolorowe wnetrza holenderski design PIP Studio westwing forelements blog

 

 

O czym będziemy śnić? Może o podróżach? Dokąd? Dokądkolwiek. To właśnie ten cudowny moment, gdy w marzeniach można popłynąć wszędzie, na przykład do Holandii. A tam, jak wiemy, bywa bardzo wesoło :)

WIĘCEJ...

środa, 24 czerwca 2015

Incredible transformation of ruins into a house, or I believe in Highlander now

 

1-wt-architecture-white-house-scotland-old-building-extreme-makeover-ruins-transformed-into-home-interior-design-country-house-moder-rustic-style-624x418

 

Dom, który dziś odwiedzimy, przypomina losy Connora MacLeoda, czyli głównego bohatera kultowego filmu „Nieśmiertelny”. Miał umrzeć, a żyje kolejne stulecia i ma się dobrze. Dziękispektakularnej renowacji powstał jak Feniks z popiołów, które przerodziły się w diament.

WIĘCEJ...

sobota, 20 czerwca 2015

BM, or Be a Magician: make a wall of steel, rust and concrete

 

benjamin-moore-paints-concrete-steel-industrial-style-effect-wall-decor-home-ideas-interior-design-malowanie-scian-urzadzanie-mieszkania-projektowanie-wnetrz-pomysly-do-domu

 

Opowieść o tym, jak hartowała się stal, pewnie nie kojarzy się najlepiej, ale nie szkodzi. Literacko-filmową klasykę socrealizmu bowiem zmienimy w samouczek, pokazując, że stalowa ściana z bardzo technicznymi spawami wprowadzi każdego miłośnika industrialu w amok, ten dobry, kreatywny, ponieważ taki efekt można mieć zaraz, za chwilę, tu i teraz. Za pomocą farby i masy do tworzenia tekstur.

 

WIĘCEJ...

niedziela, 31 maja 2015

From Argentina to New York with a stop in Madrid, or meet Luis Galliusi

 

2-casa_de_luis_galliussi_en_madrid_ad-spain-interior-design-home-decor-ideas-vintage-boho-style-kolorowe-mieszkanie-styl-vintage-wnetrza.jpg

 

Luis Galliusi sam siebie nazywa „antydekoratorem”. Wnętrza jego projektu bowiem mają w sobie pewien chaos, zamierzony nieporządek, wystudiowaną nonszalancję, wspaniały temperament. Ozdobami często są rzeczy raczej nietypowe: plastikowe talerzyki, meble wyglądające jak kamienie na środku salonu, zwinięte w rulon koce spiętrzone pod ścianą. Styl? Cudowne fusion.

WIĘCEJ...

 

---

Luis Galliusi calls himself „an anti-decorator”. Interiors he designs are kind of apparently chaotic, intentionally out of line, deliberately nonchalant and temperamental. They are often decorated with things rather offbeat like: plastic plates, furniture pieces looking like stones thrown into the living room, rolled up rugs piling at the wall. The style? It’s the amazing fusion.

READ MORE...

środa, 13 maja 2015

Alex Yanes, or Miami vice 3-dimensional & nice

 

1-COVER-Alex-Yanes-popart-tridimensional-objects-sculptures-american-art-design-sztuka-amerykanska

 

 

„Jako artysta inspiruję się wyrazistymi elementami otaczającego mnie świata, rolą ojca, wydarzeniami życiowymi, subkulturami oraz możliwością stworzenia czegoś z niczego” – opowiada Alex Yanes, o którym z kolei opowiem dziś ja.

WIĘCEJ...

 

---

„These days my artistic inspiration derives from the vibrant fixtures of my environment, fatherhood, life’s circumstances, subcultures and the ability to create something out of nothing” – says Alex Yanes about whom in turn I will tell you today.

MORE...

czwartek, 23 kwietnia 2015

Milan is Milan, fine, but where can I find such things?

 

fuorisalone milan design week 2015 rossana orlandi nika zupanc gufram marimekko scarlet splendour interior design luxurious furniture meble luksusowe projektowanie marcel wanders

 

Wczoraj opublikowałam pierwszą część relacji z Mediolanu, gdzie pokazałam różne oblicza designu – od elegancji przez vintage aż po klimat lekkiego kiczu. Reakcja była naprawdę żywa, a często powtarzające się pytanie brzmiało: Mediolan Mediolanem, OK, ale gdzie coś takiego znaleźć?

WIĘCEJ...

wtorek, 14 kwietnia 2015

Unvisible architecture ex machina, or Norwegian magic in the woods

 

2-norway-juvet-landscape-hotel-norwegian-architecture-interior-design-niezwykle-wnetrza-styl-skandynawski

 

Dech mi zaparło, dlatego nie będę dziś zbyt gadatliwa. Po raz kolejny bowiem przekonamy się, że obraz jest wart tysiąca słów, a szczególnie TAKI obraz czy może raczej obrazy. Jest bowiem w Norwegii miejsce magiczne; las, w którym znikają domy. 

WIĘCEJ...

 

---

I’m totally breathless, so I ‘m going to be brief today. Once again we will see that one picture is worth a thousand words, particularly a picture, or rather pictures like THESE. Namely, there is a magical place in Norway; a forest where buildings disappear.

MORE...

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24