Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Zapraszam na nową stronę: FORelements.pl Nowe wpisy ukazują się już tylko tam, a jednocześnie trwa przenoszenie postów z tego adresu. Do zobaczenia na FORelements.pl --- See You on my new site: FORelements.pl !!!
| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
O autorze
KONTAKT: forelementsblox@gazeta.pl Instagram FORelements JEST AMBASADOREM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL Wkreceniwdom.pl Katalog-blogow.pl PustaMiska - akcja charytatywna
piątek, 27 marca 2015

Don’t make a hole into the water, or green design is streaming

 

2 Axor_Starck_Organic_Ambience_ philippe starck bathroom design ecology green interiors

 

Philippe Starck współpracuje z marką Axor, czyli luksusową córką Hansgrohe. Świadomy ekologicznie Francuz zaprojektował 40-elementową kolekcję Axor Starck Organic, w której dominują inspirowane naturą kształty, czyste jak woda w górskim jeziorze. Co więcej, piękno designu łączy się tu z pięknem idei, ponieważ Organic ma pomagać w oszczędzaniu wody. 

WIĘCEJ...

piątek, 20 marca 2015

Five ideas for beautiful table settings, or women, House and more…

 

1-elegant-table-setting-interior-design-tableware-home-styling-dekoracja-stolu-na-swieta-elegancki-stol

 

 

Jaki będzie stół, którym się dziś zajmiemy? Otóż w skrócie można to ująć następująco:

armonijny

zdobny

nikalny

tylowy

legancki

WIĘCEJ...

---

What is the table we’re going to style today? Well, to make a long story short, let me put it this way:

igh-end

rnamental

nique

tylish

legant

MORE...

czwartek, 12 marca 2015

A little bit of Sun for a cloudy day, or the Mexican and warm reading nook

 

1-melli-mello-styl-meksykanski-wnetrze-boho-kolorowe-kafelki-meksykanskie-plytki-projektowanie-wnetrz-interior-design-mexican-style-santa-fe-home-colorful-tiles-serape-624x465

 

 

Opowiadając o Bloggers Zone na targach Home Decor, pokazałam Wam zaaranżowany przez nas kącik do czytania i wspomniałam, że u siebie też taki mam, ale w wersji mikro. Ten poznański różnił się stylistycznie i kolorystycznie od mojego, ale jeden element jednak pozostał wspólny – bujany fotel. 

WIĘCEJ...

czwartek, 05 marca 2015

Home Decor fairs in Poznań, or 5 in 1 in the Bloggers Zone

 

13 bloggers zone home decor furniture fairs intrior design living space blogi o wnetrzach projektowanie domu targi meblowe

 

Poznańskie targi Home Decor po raz kolejny w połowie lutego użyczyły nam, blogerkom wnętrzarskim z kolektywu BlogGirls, miejsca, by się zaprezentować i pokazać, jak przekuć teorię w praktykę. Jak rok temu, przy współpracy z życzliwymi nam markami stworzyłyśmy przestrzeń Bloggers Zone, którą podzieliłyśmy na kilka części, by pokazać stylizacje do zastosowania w całym domu.

WIĘCEJ...

 

---

The Home Decor fair in Poznań has welcomed us, five interior BlogGirls, for the second time. We were given a place to showcase our arrangements and to show how the theory turns into the practice. Just like a year ago we were able to create the Bloggers Zone with a kind help from befriended brands. We divided our area into few parts to present stylings you could apply in your home.

MORE...

wtorek, 03 marca 2015

Danish cake with French icing, or the Scandinavian style embedded in sweetness

 

3-Charlotte-Gueniau-interior-design-home-decorating-residential-colorful-apartment-kolory-w-mieszkaniu-skandynawia-mieszanie-stylow-w-domu-projektowanie-wnetrz

 

 

No i niech mi ktoś powie, że wszystko na Ziemi nie jest jakoś połączone, skorelowane, spokrewnione, i tak dalej, i tak dalej… Tak więc niech nie budzi Waszego zdumienia fakt, że Dania i Francja mają wspólnego coś więcej niż słynne wienerbrød, czyli bułeczki z cynamonem, popularne w Skandynawii, a mające korzenie gdzieś w okolicach Île-de-France.

WIĘCEJ...

 

---

Please, don’t tell me that everything in this world isn’t somehow connected, related and correlated, and so one, and so on… Don’t be surprised then that Dennmark and France have a bit more in common than the famous wienerbrød, or cinnamon pastries, popular in Scandinavia and coing from somewhere near  Île-de-France.

MORE...

niedziela, 08 lutego 2015

The Big Blue in the London way, or diving into the abbys of a coffee table

 

1-The-Abyss-Table-duffy-london-furniture-design-unique-things-designerski-stol-meble-luksusowe-projektowanie-wnetrz-interior-ideas-home-decor-pomysly-do-mieszkania-624x577

 

To projekt tak piękny, że zapiera dech w piersiach. Zresztą, kto jest w stanie oddychać w objęciach oceanu, w lazurowej paszczy lwa strzegącego dostępu do najdalszych otchłani? Niewielu jest bohaterów Wielkiego Błękitu, którzy zanurzają się aż po kres wytrzymałości; tam, gdzie tajemnica głębin jest na wyciągnięcie ręki.

WIĘCEJ...

---

The beauty of this design literally takes my breath away. Anyway, who would breathe while embraced by the Ocean, in the azure mouth of a lion guarding the gate to the farthest abbys? There’s not so many heroes of the Big Blue who submerge to their possible limits; where the secret of the depths is within the reach.

MORE...

środa, 04 lutego 2015

Moonwalking through interiors, or design in the glow of the Silver Globe

 

2-moon-inspired-design-ksiezycowe-ozdoby-do-domu-interior-design-projektowanie-wnetrz-home-ideas-styling-romantic-romantyczne-mieszkanie

 

Jeden z największych malarzy-romantyków, mistrz nokturnów Caspar David Friedrich w roku 1825 namalował „Dwóch mężczyzn kontemplujących Księżyc”. Wówczas, prawie dwa wieki temu, Księżyc wydawał się czymś nieosiągalnym, nie do uchwycenia, nie do zdobycia; tajemniczą planetą, w świetle której dzieją się rzeczy dziwne i niepojęte.

Mniej więcej 150 lat później, Księżyc został zdobyty, lecz tajemnica gnieżdżąca się od zawsze w ludzkich sercach pozostała. Jego lśniąca tarcza zawieszona na czarnym aksamicie nieba inspiruje do dziś. Oczywiście, również projektantów.

WIĘCEJ...

---

One of the greatest romantic artists, the master of nocturnes Caspar David Friedrich, painted “Two Men Contemplating the Moon” in 1825. Then, almost two centuries ago, the Moon seemed to be unreachable, not to be touched, not to be conquered ever; it was considered a whimsical planet illuminating strange and inconceivable things.

MORE...

wtorek, 03 lutego 2015

The Old Europe in Mexico, or vintage, colors and the soul

 

1-Mexico-Dirk-Jan-Kinet-architectural-digest-interior-design-shabby-apartment-classic-style-fusio-projektowanie-wnetrz-styl-klasyczny-living-room-duzy-pokoj-salon-vintage-624x468

 

 

Jakie to piękne uczucie, gdy łączą się dwie miłości, niczym dusza z sercem! Właśnie czegoś takiego teraz doświadczam, gdy patrzę z czułością na zdjęcia z miejsca, gdzie Stara Europa, której jestem dzieckiem, wiąże się i splata z Meksykiem, z którym jestem spokrewniona duchowo. Na dodatek, w tym potoku szczęścia macza palce moja trzecia miłość, belgijska czekolada, czyli pochodzący z kraju pralin i koronek projektant i antykwariusz, Dirk Jan Kinet.

WIĘCEJ...

---

What a beautiful feeling when two loves unite, like heart and soul! This kind of excitation I’m experiencing right now, when I look at the pictures below; pictures from a place where the Old Europe, whose child I am, is meshing and plaiting with Mexico, I’m spiritually related to. Moreover, there is the third love there, in this bonfire of happiness, namely the Belgian chocolate, or rather an interior designer and antiquarian from the land of pralines and laces, Dirk Jan Kinet.

MORE...

czwartek, 29 stycznia 2015

Blogging – what is it all about, or my thoughts inspired by SeeBloggers meeting in Gdynia

 

1-COVER-seebloggers-bloggers-meeting-spotkaie-blogerow-blogosfera-interior-design-home-decor-ideas-jak-urzadzic-mieszkanie-porady-624x326

 

 

Wciąż usiłuję się jakoś ogarnąć po weekendzie, który był naprawdę świetny, i to pod paroma względami: uczestniczyłam w SeeBloggers, byłam nad morzem, mieszkałam w Zatoce Sztuki. Trzy razy TAK. Jednak, choć nastrój panował doskonały oraz było lekko i zabawowo, SeeBloggers to wbrew pozorom – i tu uwaga! – spotkanie naprawdę bardzo merytoryczne: wykłady, warsztaty, panele i wymiana doświadczeń w stale fluktuujących podgrupach. Potężna porcja wiedzy w bardzo lekkim sosie.

 

WIĘCEJ...

czwartek, 22 stycznia 2015

Colors of Morocco in the Mexican way, or the hot pulse of concrete tiles

 

1 COVER cementowe plytki marokanskie kafelki z meksyku urzadzanie wnetrz etniczne mieszkanie interior design ethnic apartment concrete morrocan tiles mexico style santa fe home kolory maroka

 

Odnoszę wrażenie, że wyraziste wzory bardzo często onieśmielają, a wyraziste wzory z dodatkiem kolorów prawdopodobnie wywołują panikę u większości osób, przed którymi pojawia się widmo remontu. Jak wiemy, nie należę do tych, którzy dobrze czują się mieszkając w beżach i seledynach, dlatego co jakiś czas podejmuję próby (jeszcze nie desperackie), by pokazać, że życie wśródetnicznych zawijasów i barw jest przyjazne i nie ma powodu, by uciekać w bezpieczne i sprawdzone przez miliony rozwiązania.

WIĘCEJ...

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24