Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Zapraszam na nową stronę: FORelements.pl Nowe wpisy ukazują się już tylko tam, a jednocześnie trwa przenoszenie postów z tego adresu. Do zobaczenia na FORelements.pl --- See You on my new site: FORelements.pl !!!
| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
O autorze
KONTAKT: forelementsblox@gazeta.pl Instagram FORelements JEST AMBASADOREM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL Wkreceniwdom.pl Katalog-blogow.pl PustaMiska - akcja charytatywna

Na zewnątrz

piątek, 21 sierpnia 2015

Picknick under hanging lanterns, or a garden rearranging by FORelements

 

jysk-metamorfozy-projektowanie-dekorowanie-ogrodu-garden-party-decorating-ideas-landscape-design-forelementspl-jysk15lat-jyskmetamorfozy

 

 

 

Na co dzień zajmuję się stylizacją i projektowaniem wnętrz, dlatego z chęcią zajęłam się „zewnętrzem”, czyli ogrodem. Co więcej, po zakończeniu metamorfozy poszłam za ciosem i kilka tygodni później podjęłam się urządzenia pewnej międzynarodowej młodej parze wesela w ogrodzie, o czym z pewnością niedługo napiszę. Krótko mówiąc: to bardzo przyjemne zajęcie. Lubię.

CZYTAJ WIĘCEJ...

niedziela, 23 czerwca 2013

Breakfast of Champions on the Grass at Tiffany's, or the Polish National Stadium on my balcony

Follow on Bloglovin

Podkład muzyczny (Background music): The Beatles - "Strawberry Fields Forever"

Lato stanowczo podziałało na mnie twórczo i energetyzująco. Może dlatego, że od tygodni siedzę w areszcie domowym ze złamaną nogą? Nie wiem. Wiem za to, że upałów z betonem w tle nienawidzę, dlatego staram się z nimi walczyć, ile sił Bozia i fabryka dały. Postanowiłam umilać sobie gorące dni śniadaniami na balkonie. Takimi małymi piknikami w ramach mojej osobistej akcji "Lato w mieście". Od razu zaznaczę, że w kuchni - jak i w projektowaniu wnętrz, o czym już wspominałam - stawiam na prostotę, naturalność i spontaniczność. Wyrafinowanie to ja na co dzień sobie raczej odpuszczam, by potem, od wielkiego dzwonu, wyjechać z czymś w stylu elegancja-Francja i mieć tę odrobinę luksusu, który wówczas smakuje jeszcze lepiej.

Ergo: było "Śniadanie na trawie", było "Śniadanie mistrzów" i oczywiście "Śniadanie u Tiffany'ego", a teraz do gry dołącza FORelements ze swoim "Śniadaniem na balkonie", czyli deserem Stadion. Dodatkową zachętą niech będzie hasło "Jeśli ja potrafię, potrafi każdy. Naprawdę każdy". 

Dziś będzie śniadanie warstwowe w szklance z lekka marokańskiej - otręby, jogurt naturalny, warstwa pokrojonych truskawek, na to znowu jogurt i znowu truskawki, lecz tym razem plasterki są ułożone pionowo w koronę (jak na naszym Stadionie Narodowym, albo lampie o tej samej nazwie, nie przymierzając), a w środku odrobina cukru trzcinowego ze szczyptą wanilii. Dla chętnych, którym jeszcze mało, obok w miseczce do wyboru: jabłko, gruszka, mango oraz cytryna, by sobie nią ewentualnie skropić jogurtowo-truskawkowe śniadanie.

Nie mogłam się zdecydować, czy pokazać to wakacyjne śniadanie w wersji nadmorskiej (na serwetce biało-niebieskiej) czy w wersji wiejskiej (na kolorowym bieżniku). No to strzeliłam fotki i takie, i takie. Zapraszam do oglądania :)

---

Summer has made me creative and energetic. Maybe that's because I've been grounded in house arrest for weeks, with my leg broken? I really don't know. I do know however that I hate the heat wave closed in a city of concrete and I try to survive it as much as I can. I've decided then to eat breakfasts on my balcony; to make my day better with those little pseudo-picknicks within my private "Summer in the city" campaign. And please, remember what I've told you before and I always tell (write): in cooking, as well as in interior designing, I prefer being simple, natural and spontaneous. Sophistication is not my usual thing, I'd rather choose luxury once in a while, then it tastes and feels really good.

Ergo: there was "The Luncheon on the Grass", there was "Breakfast of Champions" and of course "Breakfast at Tiffany's", so now here comes FORelements with its "Breakfast on a balcony", or the Stadium dessert. Let me encourage you with the slogan "If I can, everybody can. Believe me, everybody".

Today I'm serving a multilayer breakfast in a slightly Morroccan glass - rye or wheat bran, some natural yogurt, a layer of sliced strawberries, some yogurt again and another layer of sliced strawberries arranged vertically like a crown (it should resemble the Polish National Stadium in Warsaw, or a lamp with the same name, or something like that). Then, on the top - some cane sugar with a pinch of vanilla. For those who want more there is a bowl of fruits: an apple, a pear, a mango and a lemon which you can use to add some acid taste to the yogurt&strawberry breakfast.

I couldn't decided wheter I prefer the seaside style (with a white and blue table cloth) or the rustic style (with a colorful table runner). Well, I made photos of them both. Please, enjoy :)

1a sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik, Robert Szuba lampa abazur Stadion

Abażur "Stadion" (proj. Robert Szuba / The Stadion lamp (by Robert Szuba) / fabrykaform.pl

 

1 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

Deser Stadion wg FORelements :) / The Stadion (Stadium) dessert by FORelements 

2 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

3 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

4 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

5 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

6 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

7 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

9 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

10 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

11 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

12 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

13 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

14 sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

 

Śniadanie było proste, łatwe i przyjemne. Oraz bardzo, ale to bardzo dobre. Taki niedzielny piknik, nawet na balkonie, skutecznie uszczęśliwia w lepkie i upalne dni, gdy robienie tostów może być jednak za dużym hardkorem.

Ukłony (truskawkowo-jogurtowe), Dagmara

---

The breakfast was simple, easy and nice. And very, very tasty. This kind of Summer picknick, arranged even on a balcony, makes you profoundly happy in these hot and sweaty days when making toasts can be really much too much.

Best regards (strawberry&yogurt), Dagmara

sniadanie na lato, jedzenie na zewnątrz, summer breakfast outside, al fresco dining, picknick ideas, pomysł na piknik

wtorek, 22 maja 2012

Podkład muzyczny: Andrzej i Eliza - "Czas relaksu"

Ktoś ma, w taki upał, ochotę na chwileczkę zapomnienia? (znalezione na lifeasadaydream.tumblr.com) Najlepiej z dobrą książką i chłodnym drinkiem..


niedziela, 20 maja 2012

Podkład muzyczny: Maryla Rodowicz - "Święty spokój"

Pogoda rozleniwia, nic tylko wygrzewać się w słońcu, popijać mrożoną herbatę i skubać lekkie przekąski. To wszystko najlepiej na tarasie, przy pięknie zastawionym stole. Precz z plastikowymi kubkami, jednorazowymi talerzykami.

Ma być wytwornie i niepraktycznie – prawdziwe popołudnie al fresco.

To zdjęcie przywodzi na myśl południe Francji i romantyczny lunch w skromnym chateau :)http://jans-gems.blogspot.com/

 To z kolei idealna sceneria na wieczór z przyjaciółmi, no i ten widok...www.thesweetestoccasion.com/

Tu niby skromnie, ale uwagę zwraca przemyślana kompozycja na stole.

źródło: hgvtv.com

Nie może też zabraknąć u mnie wersji minimalistycznej:

źródło: www.onhomedesign.com 

I na koniec garść "alfrescowych" inspiracji:

źródło: http://blog.cartoulespress.com/ 

Pozdrawiam już prawie letnio K.