Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Zapraszam na nową stronę: FORelements.pl Nowe wpisy ukazują się już tylko tam, a jednocześnie trwa przenoszenie postów z tego adresu. Do zobaczenia na FORelements.pl --- See You on my new site: FORelements.pl !!!
| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
O autorze
KONTAKT: forelementsblox@gazeta.pl Instagram FORelements JEST AMBASADOREM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL Wkreceniwdom.pl Katalog-blogow.pl PustaMiska - akcja charytatywna

Święta

środa, 23 grudnia 2015

A gift from FORelements, or a design calendar for 2016

 

5 may bouquet_armchair _tokujin_yoshioka_moroso_calendar_2016_design_icons_furniture_interior_ideas_home_decorationg_forelements_blog — kopia

 

Kochani, każdego roku przesyłam Wam świąteczne kartki narysowane specjalnie dla Was. W tym roku jednak będzie trochę inaczej, więcej i na dłużej. Chciałabym spędzić z Wami następny rok, dlatego przygotowałam kalendarz z grafikami na kolejnych dwanaście miesięcy. To mój prezent dla Was.

CZYTAJ DALEJ>>>

piątek, 26 grudnia 2014

Xmas cards and wishes from and by FORelements

 

1 aniol swiety mikolaj choinka wigilia kartka swiateczna zyczenia na boze narodzenie xmas handmade postcard christmas wishes home decor interior design ozdoby na swieta projektowanie

 

Zgodnie z FORelementsową tradycją, jak i rok temu, wysyłam do Was Mikołaja z prezentami i Aniołka, by czuwał nad wszystkim dziś, i potem, i zawsze. 

WIĘCEJ...

 

---

 

According to the FORelements’ tradition, just like a year ago, I’m sending Santa with gifts to you, and the Angel to guard you today, and after that, and always. 

MORE...

wtorek, 09 grudnia 2014

„The Christmas Book of Dreams, Gifts and Emotions”, or the Holiday catalogue by Bloggirls

 

Bloggirls katalog swiateczny christmas catalogue interior design blogi o wnetrzach holiday gifts boxing day ideas pomysly na prezenty

 

 

Mikołajki to taka mała Gwiazdka, preludium do Świąt i wszelkich związanych z tym radości. A tych ważną częścią są, oczywiście i a jakże, podarunki. Tak więc, by tradycji stało się zadość, mam dla Was coś pięknego i wyjątkowego. Coś, co – mam nadzieję – sprawi, że Wasze święta będą naprawdę cudowne.

WIĘCEJ...

 

---

The Santa’s Day is a little Christmas, a prelude for the Boxing Day and all other holiday pleasures, among them, of course, gifts. So that traditions could be observed, I have for you something beautiful and unique. Someting that, I hope, will make your Christmas a truly and deeply wonderful time.

MORE...

wtorek, 31 grudnia 2013

The Old Year is going away, The New is coming, FORelements just stays where it is

Follow on Bloglovin

Podkład muzyczny (Background music): Rod Stewart and Ella Fitzgerald - "What Are You Doing New Year's Eve"

To niesamowite, jak szybko mija czas. Znowu okazja do życzeń. Znowu czas świętowania. Jest dobrze.

Nieustająco życzę Wam tego, byście żyli w ulubionych kolorach (FORelements o to zadba!), otaczali się fantastycznymi i kochanymi ludźmi i żebyście się wręcz potykali o dobry design.

A dziś? Dziś bawcie się tak, jak chcecie, nic na siłę. Ten wieczór ma być cudowny - czy to z szampanem, czy w ciepłych kapciach.

A w prezencie ode mnie macie noworoczną pocztówkę wg FORelements. Teraz już wiecie, dlaczego się mówi, że lata lecą. Ano dlatego, że mają samoloty ;)

Do zobaczenia w przyszłym roku!

---

Unbelievable, how fast the time goes by. Here again there's another occasion to extend wishes. Here again there's another Holiday party. But it's OK.

Always and still I wish You to have a life full of favourite colors (FORelements will take care of it!), to have wonderful and beloved people around You and to bump into good projects all the time and everywhere.

And tonight? Tonight have fun as You like, don't force Yourselves to do anything. This evening is to be awesome and magical; either bathing in a river of Champaigne, or sitting on a couch in Your comfy slippers. 

Moreover, I have a gift for You - a New Year card by FORelements. Now You know why people say that time flies. Well, it flies because it has an aeroplane ;)

See You next year!

nowy_rok_2014_sylwester_kartka_swiateczna_new_year_2014_new_years_eve_party_holiday_card_forelements_blox_pl

 Rysunek: FORelements / Drawing: FORelements

 

Ukłony (noworoczno-imprezowe), Dagmara

---

Best regards (New Year's and partying), Dagmara

nowy_rok_2014_sylwester_kartka_swiateczna_new_year_2014_new_years_eve_party_holiday_card_forelements_blox_pl

wtorek, 24 grudnia 2013

Merry Christmas with FORelements!

 

5_prezenty_pd_choinke_pomysly_na_choinke_ekologiczne_swieta_xmas_gifts_christmas_tree_ideas_green_and_ecological_holiday

 

 

Kochani,

życzę Wam pięknych Świąt z rodziną i bliskimi, 

zdrowia i uśmiechu,

oczu szeroko otwartych na wszelkie cudowności dookoła, 

niezawodnego radaru wykrywającego dobre projekty w pobliżu...

 

WIĘCEJ...

---

My Dears,

I wish You a Merry Christmas and a beautiful time with Your family and friends,

Be well and happy,

Have Your eyes wide open to see all the wonderful things around,

Let Your good design radar work instantly and dependably...

 

MORE...

wtorek, 17 grudnia 2013

Christmas cards from FORelements

 

1 kartki swiateczne, chistmas cards, xmas angels, santa, prezenty pod choinke, diy holiday ideas

 

 

Jakoś tak mnie wzięło na świąteczną twórczość radosną, czego efekty można zobaczyć poniżej. To pierwsze kartki od FORelements, taki debiut pod choinkę. Mam nadzieję, że dzięki nim choć trochę zapomnicie o tym, co się dzieje za oknem i też wprawią Was w świąteczny nastrój :)

---

I'm so deeply affected by the Christmas time that I've decided to do some art the outcome of which you can see below. These are the first Holiday cards from FORelements, a kind of debut. I hope they will make you forget about the misery outside and will cheer you up for Christmas :)

WIĘCEJ

czwartek, 31 października 2013

The first pumpkin in the family, or how I lost my battle against Halloween

 

1_jackolantern_halloween_pumpkin_dynie_na_halloween_ozdoby_na_halloween_diy_decorations

 


Stało się. Mimo wieloletniego oporu i mamrotania o odporności na imprezy w towarzystwie kościotrupów i nietoperzy, uległam i w tym roku mam w domu dwie halloweenowe dynie. Co gorsza, obie wykonane własnoręcznie.

WIĘCEJ...

 

---

 

Done, it’s a fact! After years of defending myself against having fun among bats and skeletons, I gave up and this time I have two Halloween pumpkins in my own home. And it’s getting worse – I made them myself.

MORE...

sobota, 27 października 2012

Podkład muzyczny: The Doors - "Wintertime Love"

Taaak… Za oknem zima, która tradycyjnie zaskoczyła drogowców, a na pewno mnie, bo dopiero co kupiłam sobie marynarkę, mającą mi zastąpić jesienną kurtkę. No to nie zastąpi. Co więcej, zima zmieniła też kolejne moje plany, bo chciałam pisać na zupełnie inny temat, ten jednak przegrał z szalejącym za oknem syfem. Ergo: dziś będzie o tym, jak przysposobić mieszkanie na czas zimy. 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

Gdy ufna i szczera wyszłam z klatki, zobaczyłam to... (arch. pryw)

 

Może nie zdajemy sobie do końca z tego sprawy, ale podczas tej pory roku ważne są nie tylko szczelne okna i sprawne centralne ogrzewanie, lecz także ogrzewanie zmysłowe, uzyskane dzięki odpowiednim kolorom, materiałom, dodatkom i ozdobom. (Końcówki słów w tej wyliczance brzmią trochę jak mantra: ommm, ommm…) 

Zimowa adaptacja wnętrza – moim zdaniem – bardziej wiąże się z pomysłowością niż kosztami. Pierwszym krokiem jest podgrzanie, pogłębienie kolorystyki. Osiągamy to za pomocą dodatków w ciepłych kolorach ziemi, naturalnych. W grę wchodzą wszelkie burgundy, ciemne zielenie, brązy, ochry, nawet złoto. Wybieramy je na poszewki poduszek, narzuty na łóżko, obrusy, koce. Wszystko, co można z łatwością wymienić. Można oczywiście też pójść w biel, ale o tym za chwilę. 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

No, poszłam sobie w biel, poszłam... (arch. pryw.)

 

Pomieszczenie zmysłowo także ogrzewają wszelkie puszystości, miękkości, mięsistości i co tam jeszcze da się w tej materii wymyślić. Zauważcie, że nawet jeśli tkanina jest cienka, wrażenie jej grubości zwiększa faktura, na przykład przypominająca sztruks lub sploty szydełkowo-druciane. Ta sama zasada obowiązuje i przy poszewkach, i przy narzutach, i przy dywanach czy innych chodniczkach. 

No i światło. O jego roli w tworzeniu nastroju mieszkania już mówiłam, ale podczas zimy temat ten jest szczególnie ważny, choćby dlatego, że wówczas szybko zapada zmrok, a święta w egipskich ciemnościach to raczej średni pomysł, że nie wspomnę o chwilowej depresji czy po prostu ordynarnym dole, którego można dostać w półmroku po obu stronach okna. Tak więc startujmy do sklepu po tea lighty albo świeczki (kolorowe!) lub zabarwione na ciepło klosiki do mniejszych lampek. W ostateczności można skorzystać z apaszki, zarzucając ją fantazyjnie na abażur. 

A szczęściarze… A szczęściarze mają kominek. Nie trzeba się chyba rozwodzić nad jego zaletami zimową porą; nad tym blaskiem, który zalewa pokój, zabierając nas w krainę dzieciństwa; nad ciepłem i zapachem, dzięki którym choć przez chwilę wierzymy, że wszystko zawsze będzie dobrze; nad tym cudownym dźwiękiem ognia i trzaskających drewien. Ech… Na pocieszenie zostają biokominki lub kominki na świece, ale to nie to samo…

 A teraz przejdźmy się po wnętrzach gotowych na zimę. 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

interiorgallerydesign.com

 

Wyłożone drewnem ściany ocieplają pokój, otulając go naturalnym ciepłem. Jest to szczególnie ważne przy wielkich oknach, które wizualnie ochładzają pomieszczenie.

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

interiorshowoff.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

newhomedecor.net

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

ehow.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

designbuildsource.ca

 

W zimowej aranżacji mieszkania, faktura jest ważna także w wypadku mebli i elementów wyposażenia. Na przykład, rattanowe czy wyplatane z traw pudełka, gazetniki, podkładki czy fotele sprawiają, że pokój staje się ekologicznie przytulny, swojski i natychmiast kojarzy się z ciepłem i bezpieczeństwem. 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

startimes.com

 

Wróćmy do kolorów, a raczej do bieli. Wbrew pozorom, biel także ociepla wnętrze, ale tu szczególnie ważne są miękkości i faktury oraz wszechobecne poduszki, poduchy, koc i narzuty oraz grube zasłony. Nie ma siły, aby z zimą za oknem puste, sterylne wnętrze wzbudzało uczucia inne niż desperacką chęć wskoczenia pod pierzynę.

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

decorpad.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

houseandhome.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

designlike.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

homefurniturecatalogs.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

homeklondike.com

 

Oczywiście, w aranżacji wnętrz trzeba brać pod uwagę wszystkie upodobania i gusta. Tak więc, jeśli ktoś się jednak upiera, że jest Królową / Królem Śniegu, dostanie to, czego chce, czyli wnętrza przypominające lodowy pałac. Jednak i tu da radę wcisnąć poduszki i koce, ale w kolorach mrozu. Dobre i to. Tak urządzony pokój jest bardzo chłodny, ale i bardzo szlachetny. 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

allhomedecors.com

 

Zimą szczególnie fajne są małe zakątki; takie miejsca, gdzie można się otulić kocem i czytać książkę, popijać grzańca i wyglądać przez okno, ciesząc się śniegiem z bezpiecznej odległości. 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

designlike.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

bodew.com

 

Regułom zimowej aranżacji wnętrz podlegają także kuchnia i jadalnia. Kuchnia wprawdzie i tak sama w sobie jest przytulna, ale co nam szkodzi tę cechę jeszcze podkreślić, gdy na dworze zamiecie i zawieje, śniegiem pogniem i zmieciem, czy jakoś tak...

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

homefurniturecatalogs.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

interiorgallerydesign.com

 

A sypialnia – wiadomo. To tu chowamy się przed zimnem. To tu czujemy się najbezpieczniej. I to tu właśnie mamy prawo nawalić tyle poduszek, kołder, koców, narzut i dywaników, ile tylko nam się spodoba i nikt, ale to nikt, nie ma prawa do słowa krytyki i przebąkiwania o przesadzie, zimowej histerii i innych takich. Ma być ciepło, koniec kropka.

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

bodew.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

homefurniturecatalogs.com

 

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

roomenvy.co.uk

 

Diabeł tkwi w szczegółach. Nastój tworzą także duperele – a to zawieszka z gwiazdką, a to skarpeta nad kominkiem, a to aniołek, który przysiadł na półce, a to świeczka rozsiewająca ciepło swym blaskiem.

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

imtex.org

 

A tu – garść inspiracji do zimowego wnętrza w stylu Królowej Śniegu.

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

interiordesignschooldaily.com

 

Pójdźmy za ciosem, a jak! Skoro można zaaranżować na zimowo mieszkanie, można też umieszkanić zabudowaną werandę albo ogród zimowy. I mimo jego zimnej nazwy sprawić, by rozgrzewał i ocieplał, mimo minusa za oknem.  

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

homeae.info

 

Nie mogłam sobie tego darować, no nie mogłam. Wprawdzie o świątecznych wystrojach, aranżacjach i pomysłach jeszcze nieraz tu napiszę, ale już teraz spójrzmy na ten piękny wigilijny stół. I wiem, że to przyziemne, lecz bardzo, bardzo zatęskniłam za pierogami. I barszczem. I pozostałymi dziesięcioma potrawami (oprócz karpia, bo tego zastępuje łosoś). A, i prezentami...

zimowe wnętrza; królowa śniegu; świąteczna aranżacja wnętrz; świąteczne dekoracje; winter home decorating

worldhousedesign.com

 

Muszę przyznać, że lubię zimę. Lubię mróz, świąteczny nastrój i brnięcie przez śnieg na ulicach. Ale teraz, gdy skończyłam moje wywody o ciepłych, przytulnych i bezpiecznych mieszkaniach, wspomnę o tym, co zawsze przychodzi mi na myśl wraz z pierwszym śniegiem. O bezdomnych zwierzętach. O tym, że trzeba im pomagać przetrwać zimę, bo bez naszej pomocy mają małe szanse na doczekanie wiosny. Dlatego już teraz proszę w ich imieniu: przekażcie na schroniska choć kilka złotych lub ciepły koc. A zimowo zaaranżowane wnętrza od razu będą cieszyć jeszcze bardziej, gdy wieczorem otulimy się mięciutką kołdrą.

Ukłony (nieco zaśnieżone), Dagmara

sobota, 26 maja 2012

Podkład muzyczny: Wojciech Młynarski - "Nie ma jak u mamy"

Wszystkim mamom czytającym naszego bloga, także mamom autorek, więcej słodyczy w codziennym życiu (niekoniecznie z łakoci :) (http://www.streamwoman.com)

Życzą K. i D.

niedziela, 08 kwietnia 2012

Podkład muzyczny: Marillion - „Easter” (wprawdzie bez Fisha, ale ładne)

 

Dziś ostatnia szansa na wpis wielkanocny, więc kontynuujemy temat świąteczny, a na dodatek (wbrew szumnym zapowiedziom i deklaracjom) wpuszczamy na strony bloga króliczki i kurczaczki. Skoro już jednak idziemy na całość, podwoję słodycz – króliczki i kurczaczki będą ciastkami prosto na wielkanocny stół.


http://www.twopartssugar.com/gallery/holiday/

 

O, tu na przykład wersja dla sportowców i kibiców. Gdyby wstawić koszyczek, mielibyśmy dwie drużyny koszykówki plus rezerwowi.

Wielkanoc ciastka ozdoby

http://www.thecupcakeblog.com/hatching-easter-chick-cupcakes/

 

Jest też zespół uroczych cheerleaderek…

Wielkanoc ciastka ozdoby

http://www.myfamilylovesit.com/blog/index.php/2008/03/21/easter-bunny-cupcakes/

 

…i elegancka widownia:

Wielkanoc ciastka ozdoby

http://www.bakerella.com/almost-easter/

 

Można potraktować temat nieco przewrotnie i wybrać opcję all-in-one, czyli z ciastek zrobić pisanki, koszyczki, rzeżuchę…

Wielkanoc ciastka ozdoby

http://www.allthingscupcake.com/2009/04/07/easter-cupcake-decorating-ideas-pictures/

 

…albo hodowlę króliczków (które podbiły moje serce całkowicie J )

Wielkanoc ciastka ozdoby

http://www.cakewonderland.com.au/Bunny-Rabbit-Cupcakes.html

 

A, i jeszcze jedno! Pamiętacie wpis o mood boardach? No, to podczas wielkanocnych przygotowań też można z takiego ułatwienia skorzystać.

Wielkanoc mood board ozdoby

http://mydeco.com/folder/how-to-decorate-your-table-for-easter/1969/

 

Najważniejsze jednak, by nie paść z przejedzenia, bo jeszcze wieeeeeele przed nami!

Ukłony (świąteczne), Dagmara

 
1 , 2