Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Przeprowadzka!!! Zapraszam na nową stronę: FORelements.pl Nowe wpisy ukazują się już tylko tam, a jednocześnie trwa przenoszenie postów z tego adresu. Do zobaczenia na FORelements.pl --- See You on my new site: FORelements.pl !!!
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
O autorze
KONTAKT: forelementsblox@gazeta.pl Instagram FORelements JEST AMBASADOREM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL Wkreceniwdom.pl Katalog-blogow.pl PustaMiska - akcja charytatywna

Projektowanie wnętrz

wtorek, 03 listopada 2015

BM, or Be a Magician: Called up to the magic board

 

1 COVER benjamin_moore_chalkboard_paint_black_interior_design_home_ideas_school_kids_room_farba_tablicowa_pokoj_dla_dziecka_ucznia_forelements_blog

 

W ścienną magię już się tu kilka razy bawiliśmy. Ściany z dżinsu i jedwabiu? – nie ma problemu;ściany ze stali, rdzy i betonu? – proszę bardzo!; ściany migoczące i lśniące niczym brylantyna Johna Travolty? – łatwo i przyjemnie; ściany z kamienia i stiuku – kabum! Są! Przyszedł więc czas na kolejne przygody, tym razem z – pozornie znaną na wylot – farbą tablicową, która, jak się zaraz przekonamy, potrafi zaskoczyć, a nawet nabrać magnetycznego (dosłownie!) uroku.

 

CZYTAJ DALEJ...

środa, 30 września 2015

Barber & Osgerby for Axor, or showers got their wings

 

COVER-barber-and-osgerby-axor-one-hansgrohe-colours-luxury-bathroom-ideas-minimalist-style-modern-interior-design-luksusowa-lazienka-minimalizm-forelementsblog-624x369.jpg

 

Uczestniczyć w premierze projektu, spotkać jego autorów i cieszyć się wraz z nimi, posłuchać ich opowieści o procesie twórczym i tak dalej, i tak dalej… Miałam okazję tego doświadczyć, oczywiście w Londynie, czyli mieście gdzie zawsze, przearcy zawsze, przytrafia mi się coś cudownego. Szczególnie podczas London Design Festival. Tam właśnie patrzyłam, jak Axor One, czyli skrzydlata armatura, wyfruwa z gniazda w szeroki świat.

WIęCEJ...

 

---

Being a guest at a project launch party, meeting the designers and being happy with them, listening to their stories about the „making of” and so on, so on… I had the opportunity to experience this kind of emotions in London of course for this is the city where always, I mean ALWAYS, something amazing happens to me. Particularly during the London Design Festival. And this was the place where I could see Axor One, the winged bathroom fitting, fly the nest.


READ MORE...

środa, 26 sierpnia 2015

FORelements designs: a small office to work and relax

 

projekt-wnetrza-male-kolorowe-biuro-interior-design-small-colorful-office-google-style-forelementspl

 

Pokażę Wam dziś projekt, nad którym pracowałam – ujmijmy to tak – całościowo. Owo holistyczne podejście objęło stworzenia loga, wzoru wizytówek oraz urządzenie siedziby. Założenie było takie: znak ma być energetyczny i kojarzyć się z nowym startem oraz rozwojem, zaś wnętrze ma być przyjazną strefą do pracy, ale i do relaksu.

CZYTAJ WIĘCEJ...

 

---

Today, I’m going to feature my latest project, which was to be handled in the all-embracing approach. It means my job was not only to design the office interior but also other visual identity elements like a logo and business cards. The design brief was: the brand sign had to be energetic and associated with a new start and self-development; the interior had to be a friendly zone for working and relaxing. 

READ MORE...

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Apartment of patterns, or an interior colorful without colors

 

1-COVER-ghislaine-vinas-interior-design-modern-apartment-pop-art-style-colorful-home-nowoczesne-wnetrze-kolory-w-pokoju-624x832.jpg

 

Ghislaine Viñas to urodzona w Holandii, wychowana w RPA i mieszkająca w Nowym Jorku projektantka wnętrz. Nie ma więc możliwości, by jej pomysły były standardowe, zupełnie jak niestandardowy jest jej życiorys. I jak to mieszkanie, które jest kolorowe w sumie bez kolorów.

CZYTAJ WIĘCEJ...

wtorek, 28 lipca 2015

2-Bellport-staircase-american-interior-designcolorful-apartment-home-decorating-ideas-kolorowe-wnetrza-amerykanscy-projektanci-forelements-blog

 

Wnętrza według nowojorskiego małżeństwa Novogratzów to absolutne mistrzostwo świata. W sumie chyba mało kto tak wspaniale łączy style, mieszając je i odrzucając wszelkie zasady, wyznając tylko tę jedną, której i ja jestem zdeklarowaną zwolenniczką, mianowicie: nie myślimy „pasuje / nie pasuje”. Myślimy: „Wszystko gra, bo ja tak chcę”. Dzięki temu na przykład na klatce schodowej wyrastają drzewa, jak w domu w nadmorskim Bellport w stanie Nowy Jork.

WIĘCEJ...

środa, 08 lipca 2015

BM, or Be a Magician: let’s make you own Stonehenge with Stucco

 

1-COVER-sentiero-candis-antiche-terre-fiorentine-sentiero-benjamin-moore-wall-efects-painting-malowanie-scian-faktura-interior-design-apartment-renovating-malowanie-mieszkania-remont-624x462

 

Może nie do końca będę dziś namawiać, by – wzorem Lucélii Santos – żyć w kamiennym kręgu (zakładam, że kombatantów pamiętających ten serial jest więcej niż tylko ja), trochę tych kamieni jednak przyniesiemy, na dodatek – z przyjemnością. Przyznać jednak trzeba, że pojedziemy w ciepłe klimaty Włoch i okolic, gdzie wielkie namiętności (słynne sycylijskie awantury, rzymskie wakacje, itp.) szaleją podobnie jak w brazylijskiej telenoweli.

 

WIĘCEJ...

sobota, 20 czerwca 2015

BM, or Be a Magician: make a wall of steel, rust and concrete

 

benjamin-moore-paints-concrete-steel-industrial-style-effect-wall-decor-home-ideas-interior-design-malowanie-scian-urzadzanie-mieszkania-projektowanie-wnetrz-pomysly-do-domu

 

Opowieść o tym, jak hartowała się stal, pewnie nie kojarzy się najlepiej, ale nie szkodzi. Literacko-filmową klasykę socrealizmu bowiem zmienimy w samouczek, pokazując, że stalowa ściana z bardzo technicznymi spawami wprowadzi każdego miłośnika industrialu w amok, ten dobry, kreatywny, ponieważ taki efekt można mieć zaraz, za chwilę, tu i teraz. Za pomocą farby i masy do tworzenia tekstur.

 

WIĘCEJ...

niedziela, 31 maja 2015

From Argentina to New York with a stop in Madrid, or meet Luis Galliusi

 

2-casa_de_luis_galliussi_en_madrid_ad-spain-interior-design-home-decor-ideas-vintage-boho-style-kolorowe-mieszkanie-styl-vintage-wnetrza.jpg

 

Luis Galliusi sam siebie nazywa „antydekoratorem”. Wnętrza jego projektu bowiem mają w sobie pewien chaos, zamierzony nieporządek, wystudiowaną nonszalancję, wspaniały temperament. Ozdobami często są rzeczy raczej nietypowe: plastikowe talerzyki, meble wyglądające jak kamienie na środku salonu, zwinięte w rulon koce spiętrzone pod ścianą. Styl? Cudowne fusion.

WIĘCEJ...

 

---

Luis Galliusi calls himself „an anti-decorator”. Interiors he designs are kind of apparently chaotic, intentionally out of line, deliberately nonchalant and temperamental. They are often decorated with things rather offbeat like: plastic plates, furniture pieces looking like stones thrown into the living room, rolled up rugs piling at the wall. The style? It’s the amazing fusion.

READ MORE...

czwartek, 12 marca 2015

A little bit of Sun for a cloudy day, or the Mexican and warm reading nook

 

1-melli-mello-styl-meksykanski-wnetrze-boho-kolorowe-kafelki-meksykanskie-plytki-projektowanie-wnetrz-interior-design-mexican-style-santa-fe-home-colorful-tiles-serape-624x465

 

 

Opowiadając o Bloggers Zone na targach Home Decor, pokazałam Wam zaaranżowany przez nas kącik do czytania i wspomniałam, że u siebie też taki mam, ale w wersji mikro. Ten poznański różnił się stylistycznie i kolorystycznie od mojego, ale jeden element jednak pozostał wspólny – bujany fotel. 

WIĘCEJ...

wtorek, 03 marca 2015

Danish cake with French icing, or the Scandinavian style embedded in sweetness

 

3-Charlotte-Gueniau-interior-design-home-decorating-residential-colorful-apartment-kolory-w-mieszkaniu-skandynawia-mieszanie-stylow-w-domu-projektowanie-wnetrz

 

 

No i niech mi ktoś powie, że wszystko na Ziemi nie jest jakoś połączone, skorelowane, spokrewnione, i tak dalej, i tak dalej… Tak więc niech nie budzi Waszego zdumienia fakt, że Dania i Francja mają wspólnego coś więcej niż słynne wienerbrød, czyli bułeczki z cynamonem, popularne w Skandynawii, a mające korzenie gdzieś w okolicach Île-de-France.

WIĘCEJ...

 

---

Please, don’t tell me that everything in this world isn’t somehow connected, related and correlated, and so one, and so on… Don’t be surprised then that Dennmark and France have a bit more in common than the famous wienerbrød, or cinnamon pastries, popular in Scandinavia and coing from somewhere near  Île-de-France.

MORE...

 
1 , 2